Home Αθλητισμός Ομαδικά 3 γκολ σε 5' και ανατροπή!
3 γκολ σε 5' και ανατροπή! Εκτύπωση E-mail
Προτάθηκε από τον/την nmystakidis
Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2012 09:36

3 γκολ σε 5' και ανατροπή!Η φανταστική ομάδα της 3ης κατηγορίας, Μιραντές, προηγούνταν με 2-0 μέσα στην Βαρκελώνη μέχρι το 85', αλλά η Εσπανιόλ νίκησε με 3-2! (video)

Η Εσπανιόλ νίκησε με 3-2 την Μιραντές στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό για το Copa del Rey στο "Κορνεγιά ελ Πρατ".

Η εξέλιξη της αναμέτρησης ήταν συγκλονιστική, καθώς η ομάδα της 3ης κατηγορίας της Ισπανίας ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 μέχρι το 85ο λεπτό!

Η Εσπανιόλ πέτυχε 3 γκολ μέσα σε 5 λεπτά (85', 87' και 89'), έτσι νίκησε με 3-2 και έχει το πλεονέκτημα εν όψει της ρεβάνς (σε μία εβδομάδα) για πρόκριση στα ημιτελικά.

Η Μιραντές άνοιξε το σκορ στο 28' με τον Αλάιν Αρόγιο και διπλασίασε τις επιτυχίες στο 78' με τον Πάμπλο.

Ο Βλάντιμιρ Βάις μείωσε στο 85', ο Ρούι Φόντε ισοφάρισε στο 87' και ο Βερντού ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 89'.