Τρίτη, 25 Οκτωβρίου 2011 09:06

4 ??? ?? ??? ??????? ???-???? ???? ?????! ???????? ????????????? 4 ??? ?? ??? ??????? ??????? ???-???? ???? ??????? ??? ?????????? ???????????!

1. Kevin-Prince Boateng - 14 λεπτά

23/10/2011 Λέτσε-Μίλαν 3-4

Ο γκανέζος σκοράροντας μέσα σε 14 λεπτά (49', 55', 63') έφερε τον αγώνα Λέτσε-Μίλαν από το 0-3 στο 3-3. Και λίγο πριν το φινάλε οι ροσονέρι έφτασαν στην μεγάλη νίκη με τον Γκαλιάνι να... τρελαίνεται.

2. Ole Gunnar Solskjaer - 10 λεπτά

6/2/1999 Nότ.Φόρεστ-Μαν.Γιουνάιτεντ 1-8

Με το σκορ στο 72' να είναι 1-4, ο Νορβηγός πέρασε στο παιχνίδι και στα τελευταία 12 λεπτά το ανέβασε μόνος του σε 1-8! Τα τρία πρώτα γκολ για τον "δολοφόνο" με το baby face σημειώθηκαν μέσα 10 λεπτά (80', 88', 90', 92').

3. Marco van Basten - 9 λεπτά

25/11/1992 Μίλαν-Γκέτεμποργκ 4-0

Σε μοναδικό σώου του τεράστιου Φαν Μπάστεν εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Μίλαν με την Γκέτεμποργκ για το Champions League. Ο Ολλανδός σημείωσε και τα 4 τέρματα του αγώνα, με τα 3 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο να τα πετυχαίνει μόλις σε 9 λεπτά (33', 53', 61', 62').

4. Jermain Defoe - 7 λεπτά

22/11/2009 Τότεναμ-Γούιγκαν 9-1

Στα 5 γκολ σταμάτησε το κοντέρ του Ντεφόε στο ευρύ 9-1 της Τότεναμ επί της Γουίγκαν. Τα τρία πρώτα ήταν μόλις σε 7 λεπτά (51', 54', 58', 69', 87'), με αποτέλεσμα ο Αγγλος φορ να έχει το δεύτερο γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία της Premier League.