Home Αθλητισμός Ατομικά 665 λεπτά ο μεγαλύτερος σε διάρκεια αγώνας τένις!
665 λεπτά ο μεγαλύτερος σε διάρκεια αγώνας τένις! Εκτύπωση E-mail
Προτάθηκε από τον/την Mixalis
Σάββατο, 26 Ιουνίου 2010 02:00

665 ????? ???????? ??????  ? ??????????? ?? ???????? ?????? ?????! ???? ??? ????? ????? ???????????? ?? ?????? ??? ????????? ???? ????? ??? ?????? 6-4, 3-6, 6-7 (7-9), 7-6 (7-3), 70-68 ??? ????? ?????? ????? ??? ??????? ??? ?????? ????? ??? ????????????!

Ο Τζον Ίσνερ κατέκτησε το πέμπτο σετ των 138 γκέιμς! Ήταν το πέμπτο ματς μπολ του παίκτη από τη Φλόριντα και μόλις το τρίτο break στο ματς! Το παιχνίδι που διακόπηκε λόγω του ότι έπεσε το σκοτάδι την Τετάρτη συνεχίστηκε νωρίς το απόγευμα και ενώ το σκορ στο πέμπτο σετ ήταν 59-59! Περισσότερο από μία ώρα χρειάστηκε ο Ίσνερ για να κάνει break στον αντίπαλό του και να πανηγυρίσει μία... τρελή νίκη!

Το δίδυμο που έγινε διάσημο μέσα σε μία νύχτα κατέρριψε αρκετά ρεκόρ. Κοιτώντας τις ατομικές επιδόσεις, ο Ίσνερ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 112 άσους έναντι 103 του Μαχού.

Ο νικητής αποκάλεσε 'πολεμιστή' τον Μαχού ενώ ο Γάλλος παραδέχθηκε ότι ο αντίπαλός του άξιζε τη νίκη.

Το ενθουσιασμένο κοινό σηκώθηκε από τις θέσεις του και αποθέωσε τους παίκτες, ενώ η επιτροπή τίμησε τους παίκτες και το Σουηδό διαιτητή Μοχάμεντ Λαχιανί με ειδικό βραβείο για αυτό το ματς!

Οι δύο πρωταγωνιστές, ήθελαν κι άλλο τένις, κι έτσι θα συνεχίσουν στο διπλό! Αγωνίζονται με διαφορετικούς παρτενέρ και η μοναδική περίπτωση να ξανασυναντηθούν είναι στον τελικό! Λέτε να ξαναδούμε ανάλογο ματς στο διπλό αυτή τη φορά?